Choď na obsah Choď na menu
 


Drum and bass

8. 12. 2011


Drum and bass (drum’n’bass, DnB) je hudobný štýl, ktorý má pôvod v štýloch hip hop, reggae, dub, funk, breakbeat a bass drum. Tento hudobný štýl má svoje začiatky vo Veľkej Británii. Začal sa rozvíjať zo štýlu breakbeat hardcore a rave scény a dostal sa do povedomia v 90. rokoch 20. storočia. Počas prvých 10 rokov existencie sa drum and bass vyvíjal v mnohých smeroch, včleňoval mnoho prvkov hudby od reggae a jazzu až po techno a trance. Dnes sa drum and bass hrá v nočných podnikoch a hlavným znakom tohto štýlu je výrazný dôraz na rýchle tempo bubnov a hlasná, komplikovaná basová linka. Má niekoľko "odnoží" tvrdý techstep, melodický jump up, elektrostep ... . Za "otcov" techstepu sa považujú svetoznámi dj a producenti Ed rush a Optical. Snažili sa skombinovať lámaný beat s prvkami techna čo sa im podarilo. V súčasnosti sú obľúbení techstepoví producenti napr. Noisia, Spor, Gridlock, ... .

Elektrostep, jedná sa o málo rozšírenú "odnož" d"n"b, za základ by sme mohli považovať dosku od producenta s menom "John B" doska nesie názov "In Tranzit", producent na doske kombinuje prvky tzv "elektra" s rytmom d"n"b.

Jump up, je melodickejšia "odnož" d"n"b, prevládajú v ňom veselé melódie zo silnou basovou linkou. Producenti tohto štýlu napr. Calyx, Pendulum, Subfoxus, Future Prophecies ... . 

http://www.youtube.com/user/pandadnb?blend=1&ob=4